ClickMeeting http://blog.clickmeeting.pl Blog o Spotkaniach Online Fri, 08 Nov 2013 15:20:31 +0000 pl-PL hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.6.1 Nowe funkcjonalności: Kontrola Audio-Video i zaproszenia poprzez SMS/Email http://blog.clickmeeting.pl/nowe-funkcjonalnosci-kontrola-audio-video-i-zaproszenia-poprzez-smsemail http://blog.clickmeeting.pl/nowe-funkcjonalnosci-kontrola-audio-video-i-zaproszenia-poprzez-smsemail#respond Fri, 08 Nov 2013 15:20:03 +0000 http://blog.clickmeeting.pl/?p=1751 Czytaj więcej]]> post thumbnail

Większość innowacji wprowadzanych przez ClickMeeting można określić zdaniem : “ To jest niesamowite!”. Tym razem lepszym określeniem nowej funkcjonalności jest zdanie: “ Jaka to użyteczna funkcja!”. Nie spodziewajmy się, że odmieni ona nasze życie, ale na pewno spowoduje, że korzystanie z produktu będzie jeszcze wygodniejsze . Dzisiejsza aktualizacja obejmuje kilka nowych opcji. Wkrótce będziesz się zastanawiał, jak dawałeś sobie bez nich radę 🙂 

Powiedzmy, że coś wspaniałego stało się w Twoim życiu. Wygrałeś na loterii!
A może znalazłeś banknot o wysokim nominale w Twoim zimowym płaszczu? Chciałbyś komuś o tym powiedzieć.Wysyłasz email, ale wiesz, że części znajomych może nie być przy biurku, więc wysyłasz również wiadomość sms.

Aby uchwycić wszystkich zainteresowanych nie ma to, jak wiadomość tekstowa.
O tym właśnie mówi pierwsza funkcjonaność

1. Zaproszenia poprzez email lub sms

Stwórz spotkanie tak jak zwykle. Następnie wejdź na spotkanie. Na liście użytkowników, kliknij w Ustawienia, aby wyświetlić okno.


skrin1pl

 

Kliknij email, aby zacząć wyszukiwać adresy osób, które chcesz zaprosić.

skrin2pl

 

Kliknij w przycick sms, aby wpisać numery telefonów, do których wyślesz wiadomość tekstową z zaproszeniem na spotkanie.

skrin3pl

 

2. Zarządzaj audio-video

Przy większości spotkań, ważne jest, aby umożliwić odbiór audio i wideo dla każdego. Po kliknięciu ikony Ustawienia, kiedy wejdziesz do konfiguracji spotkań, zobaczysz, że opcja ta, udostępniania dla uczestników, jest domyślnie zaznaczona.

Ale mogą być przypadki, że będziesz chciał zarządzać tymi dostępami indywidualnie. Więc, jeśli odznaczysz opcję dostępności dla uczestników, będziesz mógł klikać w ikony mikrofonu i kamery, aby kontrolować, co uczestnicy powinni zobaczyć i usłyszeć.

skrin4plMasz kilka pomysłów, jak wykorzystać nowe funkcje? Daj nam znać w komentarzach poniżej.

A, jeśli masz pytania lub potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z naszym Działem Obsługi Klienta.

]]>
http://blog.clickmeeting.pl/nowe-funkcjonalnosci-kontrola-audio-video-i-zaproszenia-poprzez-smsemail/feed 0
Uwaga! Prace modernizacyjne w ClickMeeting http://blog.clickmeeting.pl/uwaga-prace-modernizacyjne-w-clickmeeting http://blog.clickmeeting.pl/uwaga-prace-modernizacyjne-w-clickmeeting#respond Thu, 31 Oct 2013 10:25:22 +0000 http://blog.clickmeeting.pl/?p=1737 Czytaj więcej]]> post thumbnail

Nieustanny rozwój produktu – to jedna z głównych wartości ClickMeeting. Najczęściej jest on zauważalny w nowych funkcjach, które systematycznie uruchamiamy. Tym razem – wyjątkowo –  usprawnienie ClickMeeting wiąże się z modernizacją naszych serwerów, co może wywołać chwilową przerwę w dostępie do usługi.

 

Aby ewentualne utrudnienia były jak najmniej uciążliwe dla naszych klientów, zaplanowaliśmy prace na godziny poranne:

 • Niedziela, 03.11.2013, w godzinach 5:00 – 10:00
 • Środa, 13.11.2013, w godzinach 5:00 – 10:00

 

Jak to wpłynie na moje spotkania online?

Podczas trwania prac technicznych rejestracja na Państwa wideo konferencje i webinary może być niedostępna.

Jeśli w tym czasie macie zaplanowane Państwo zalecamy przełożyć je na inny termin.

 

Masz pytania?

Przepraszamy za wszelkie utrudnienia i niedogodności. Dołożymy wszelkich starań, aby ewentualne utrudnienia nie trwały ani minuty dłużej niż będzie to konieczne.

Z wszelkimi pytaniami lub wątpliwościami związanymi z moderniazacją serwerów możecie zgłaszać się Państwo do naszego Działu Obsługi Klienta.

Dziękujemy za wyrozumiałość.

]]>
http://blog.clickmeeting.pl/uwaga-prace-modernizacyjne-w-clickmeeting/feed 0
Trener szkoleń online- nowa profesja? http://blog.clickmeeting.pl/trener-szkolen-online-nowa-profesja http://blog.clickmeeting.pl/trener-szkolen-online-nowa-profesja#respond Wed, 25 Sep 2013 10:37:50 +0000 http://blog.clickmeeting.pl/?p=1722 Czytaj więcej]]> post thumbnail

Dziś na naszym blogu publikujemy wywiad z Martą Eichstaedt założycielką firmy Webcomm, w ramach której organizuje webinary dla firm oraz szkoli w zakresie ich prowadzenia. Swoją karierę zawodową rozpoczęła w latach 90-tych, od 6 lat pracuje jako trener biznesu i konsultant. Ukończyła Szkołę Trenerów Biznesu MATRIK. Od lutego 2010 jestem certyfikowanym trenerem szkoleń on-line. 

 

Skąd wziął się pomysł na e-szkolenia trenerów online?

Moja przygoda z webinarami i innymi formami szkoleniowymi, które realizowane są wirtualnych pokojach, zaczęła się od uczestnictwa w webinarach. Dowiedziałam się o takiej formie szkolenia z portalu www.learningzone.co.uk. Brak konieczności podróżowania na szkolenie przy jednoczesnym kontakcie z prowadzącym mnie zafascynował. W tym czasie moim głównym zajęciem było prowadzenie szkoleń z umiejętności miękkich, więc szkolenia w wirtualnym pokoju były dla mnie naturalnym rozszerzeniem mojej działalności.

 

meetCzy łatwo jest przekonać klientów do takiej formy szkolenia?

Tak i nie. Tu ważne są dwa aspekty. Jeden – czysto techniczny a drugi – metodyczny. W pierwszym wypadku dużo zależy od jakości łączy internetowych, którymi dysponują pracownicy, stanu komputerów, dostępu do tak banalnych ale ważnych urządzeń, jakimi są słuchawki z mikrofonem (tzw. headset). Często przeszkodą nie do przejścia są blokady portów komunikacyjnych w komputerach pracowników, które uniemożliwiają korzystanie z transmisji webinaru. W niektórych firmach za ich odblokowanie odpowiada dział IT w centrali firmy, co oznacza długi czas oczekiwania na ich odblokowanie. Jeśli przed klientem piętrzą się problemy techniczne, to trudno go przekonać do takiej formy szkoleniowej.

 

Drugi aspekt rozmowy z klientem, to jak wspominałam, metodyka Klienci obawiają się, czy taka forma szkoleniowa jest efektywna. Czy pracownicy w czasie webinaru czy też warsztatu online nie będą przypadkiem zajmowali się czymś innym – w końcu komputer kusi cały czas skrzynką mailową i innymi aplikacjami? Na tym etapie rozmowy ważne jest poznanie potrzeb szkoleniowych klienta a także różnych uwarunkowań. Jeśli na przykład pracownicy są zmęczeni podróżowaniem na szkolenia stacjonarne do centrali firmy, to webinar będzie formą szkoleniową niezmiernie motywującą.

 

Jak w swojej działalności wykorzystuje Pani webinaria?

Do reklamy mojej działalności. Przed każdą edycją kursu Trenerów Online staram się organizować webinar, na którym opowiadam o kursie a także odpowiadam na pytania.

 

Jakie korzyści – ale i trudności – wiążą się w Pani doświadczeniu z organizowaniem webinariów i szkoleń online?

Klasycznie zacznę od trudności. Pierwsza trudność to przekonanie prelegenta, że prezentacja, szkolenie czy wykład w wirtualnym pokoju, to nie to samo, co prelekcja na sali wykładowej czy też szkoleniowej. W praktyce oznacza to, że trzeba inaczej rozłożyć akcenty w prezentacji, często zrezygnować z pewnych jej fragmentów, inaczej przygotować slajdy w, a nawet zupełnie inaczej podejść do tematu. Dobrym przykładem jest webinar, który ostatnio moderowałam a który dotyczył dobrych prezentacji. Niestety część szkolenia dotyczyła treści, które po prostu należało pokazać stojąc „twarzą twarz” z grupą. W efekcie trener kilka razy nie mógł odpowiedzieć na pytania uczestników, gdyż wymagały one przybywania z grupą fizycznie w jednym pomieszczeniu. Inny dobór treści szkolenia, inne rozłożenie akcentów, byłby rozwiązaniem.

166541063

Innym problemem dla moich klientów, którzy chcą organizować webinary szkoleniowe dla otwartej publiczności, to pozyskanie uczestników. Wiele firm uważa, że ma świetne bazy mailingowe, ale nikt tak naprawdę nie testuje ich skuteczności. Firmy wysyłają newslettery do respondentów z bazy danych, ale korzystają z takich programów, które nie dają możliwości sprawdzenia, czy ktoś te maile otwiera. Dlatego wysyłka zaproszenia na webinar do takiej bazy może być rozczarowaniem.

Jakie są korzyści z webinarów? Tu także posłużę się przykładami z pracy z moimi klientami. Dla części z moich klientów jest to świetne narzędzie budowy wizerunku firmy, która posiada aktualną ekspercką wiedzę i chętnie się nią dzieli. Webinar to także narzędzie do generowania leadów, czyli kontaktów z potencjalnymi klientami a także informowania obecnych klientów o nowych produktach czy też usługach.

W wypadku szkoleń wewnętrznych korzyścią jest oszczędność czasu dojazdów pracowników i możliwość przekazywania wiedzy na danych temat krok po kroku.

 

W jaki sposób promuje Pani swoją działalność?

Głównie przez bloga i pozycjonowanie moich wpisów z bloga, tak aby generować jak największy ruch na nim. Kiedyś o wiele częściej korzystałam z webinarów. W tej chwili mam po prostu na ich organizację mniej czasu.

 

Jak zachęciłaby Pani do organizowania webinariów kogoś, kto nigdy nie miał z nimi styczności?

Jeśli webinar ma realizować cele marketingowe, to zachęcam do korzystania z tej formy, bo to świetne narzędzie do bezpośredniego kontaktu z klientem.

Jeśli webinar ma realizować cele szkoleniowe, to zachęcam do korzystania niego, z uwagi na krótki czas trwania (ok. 1 godziny), elastyczność (jeśli okaże się, że kilka osób jednak nie może pojawić się na webinarze, łatwo go przełożyć lub udostępnić nagranie nieobecnym) oraz oszczędność czasu podróży.

 

Jak platforma ClickMeeting wpasowuje się w Pani potrzeby?

gestures

Moim klienci cenią przede wszystkim to, że jest to polski produkt, do którego otrzymają polską fakturę a także wsparcie techniczne w języku polskim. Ważne są także możliwości techniczne Clicka. Oprócz klasycznych funkcji uznanie budzi masa detali, o które w Clicku zadbano. Na przykład możliwość wstawienia zdjęcia prelegenta w okno wideo, możliwość prowadzenia webinaru przez 2 – 3 prelegentów, możliwość korzystania ze strzałek do zaznaczania tekstu na prezentacji.

 

Jakie są Pani plany na przyszłość związane z rozwojem szkoleń online (i nie tylko?)

Biorę udział w ciekawej inicjatywnie Learning Battle Card organizowanej przez XY Learning Team, do której zaprosił mnie Marek Hyla. Zachęcam do śledzenia ich bloga. A poza tym praca dla nowych klientów.

Dziękujemy za rozmowę:)

]]>
http://blog.clickmeeting.pl/trener-szkolen-online-nowa-profesja/feed 0
Czy moderator powinien wspierać prelegenta przy prowadzeniu webinaru? http://blog.clickmeeting.pl/czy-moderator-powinien-wspierac-prelegenta-przy-prowadzeniu-webinaru http://blog.clickmeeting.pl/czy-moderator-powinien-wspierac-prelegenta-przy-prowadzeniu-webinaru#respond Tue, 06 Aug 2013 13:06:56 +0000 http://blog.clickmeeting.pl/?p=1705 Czytaj więcej]]> post thumbnail

Szczególnie przy większych webinarach a także tych prowadzonych przez firmowych ekspertów, którzy nie znają szczegółów obsługi oprogramowania do webinarów, warto pomyśleć o moderatorze. Jakie są jego kompetencje i zadania?

Kompetencje moderatora

168791102Moderator webinaru powinien :

 • Biegle obsługiwać program do webinarów
 • Biegle obsługiwać komputer w zakresie potrzebnym do obsługi webinarów
 • Być osobą komunikatywną
 • Mieć dobrą emisję głosu
 • Być opanowany i radzić sobie w sytuacjach stresowych (np. gdy technologia zawiedzie).

 

 

Zadania moderatora

148349636Praca moderatora zaczyna się jeszcze przed webinarem. Odpowiednio wcześnie (np. 2 tygodnie przed) moderator ustala z prowadzącym scenariusz moderacji. Ważne jest także określenie kto, co mówi (np. kto przedstawia program webinaru, jak moderator ma przedstawić prelegenta, itp.).

Moderator może też być osobą, która umieści ankiety w wirtualnym pokoju, wgra prezentację i inne materiały na serwer.

 

 

Na około 60 minut przed webinarem moderator włącza wirtualny pokój, aby sprawdzić czy wszystko działa, a dla uczestników powinien włączyć go na 10-15 min przed czasem rozpoczęcia właściwego wydarzenia. Dzięki temu goście, którzy przybyli wcześniej, nie czekają w poczekalni,  a dla moderatora to świetna okazja, aby sprawdzić, czy dobrze słychać głos, czy działa czat, itp..

Na samym początku webinaru moderator wita uczestników, zapowiada prelegenta oraz przekazuje uczestnikom niezbędne informacje techniczne.

W czasie prelekcji prowadzącego (np. ekspert firmowy) moderator obsługuje narzędzia w wirtualnym pokoju (włącza filmy, ankiety, itp.) a także czat. Tu pojawiają się pytania od uczestników, które musi pogrupować i przekazać w ustalonym przed webinarem momencie prowadzącemu.

Równocześnie moderator wspiera uczestników w rozwiązywaniu problemów technicznych a także obserwuje stan ich uwagi i pomaga prowadzącemu w ich aktywizacji.

Jak widzicie, moderator musi być osobą, której tzw. multitasking nie jest obcy. Dobrze wykonując swoje zadanie, wspiera prowadzącego w prowadzeniu webinaru, a także daje poczucie bezpieczeństwa. Mam nadzieję, że teraz większość z was na pytanie „Czy warto prowadzić webinar z moderatorem?” odpowie twierdząco.

]]>
http://blog.clickmeeting.pl/czy-moderator-powinien-wspierac-prelegenta-przy-prowadzeniu-webinaru/feed 0
Jak długo powinien trwać webinar? http://blog.clickmeeting.pl/jak-dlugo-powinien-trwac-webinar-2 http://blog.clickmeeting.pl/jak-dlugo-powinien-trwac-webinar-2#respond Thu, 27 Jun 2013 09:59:40 +0000 http://blog.clickmeeting.pl/?p=1690 Czytaj więcej]]> post thumbnail

To jedno z najczęściej zadawanych pytań w czasie szkoleń, które prowadzę. Zanim jednak na nie odpowiem, chciałabym podkreślić różnicę między webinarem, a formą szkolenia, którą nazywam warsztatem online.Webinar jest formą bardziej wykładową, a jej celem jest przekazanie wiedzy. Liczba uczestników może wahać się od kilku do kilkuset osób.

 

Natomiast celem warsztatu online jest przekazanie wiedzy, a następnie sprawdzenie jej w praktyce. Jest to zatem bardzo aktywna, z punktu widzenia uczestnika, forma szkolenia w wirtualnym pokoju. Liczba uczestników musi być mała – 3-6 osób,  a czasami w przypadku niektórych tematów może to być 10 osób.

 

Webinar vs warsztat online

114449489Najczęściej webinar trwa 60 minut. Jest czas na wprowadzenie – m.in. przedstawienie prelegenta, na część wykładową podzieloną sesjami pytań i odpowiedzi, a także na zakończenie. W zależności od tego jaki jest cel webinaru, może on zawierać również ankietę oceniającą webinar.

Coraz częściej spotyka się 30 minutowe webinary. Szczególnie w firmach softwarowych, które chcą zaprezentować swój produkt. W tym czasie można zazwyczaj przekazać wystarczająco dużo informacji, aby uczestnik ocenił, czy dane oprogramowanie jest dla niego odpowiednie, czy nie. Z drugiej strony, 30 minut to także czas „strawny” dla uczestnika pod kątem informacji, jakie jest w stanie zapamiętać.

Niektórzy organizatorzy stosują jeszcze inny schemat. Część wykładowa (zawierająca sesję pytań i odpowiedzi) trwa 45 minut. Na zakończenie następuje prezentacja produktu lub usługi, która trwa 10 – 15 min. Ważne, aby część wykładowa pokazywała uczestnikom rozwiązanie problemu, a nie była prezentacją produktu.152142602

Na przykład, firma oferująca program do email marketingu może zrobić webinar na temat pozyskiwania respondentów newslettera. Firma posiadająca sieć laboratoriów medycznych może zrobić webinar na temat dowolnej choroby i sposobu jej leczenia, a dopiero na końcu zaprezentować własną ofertę badań.

 

Warsztat online może trwać nawet 120 minut!

Ta aktywna, z punktu widzenia uczestnika, forma pracy w wirtualnym pokoju może trwać dłużej. Obecnie prowadzę warsztaty online trwające 120 min. Są one skierowane do trenerów, którzy uczą się jak prowadzić zajęcia w wirtualnych pokojach.

zegarPo pierwszych 60 minutach można spokojnie zrobić 7-10 minutową przerwę, w czasie której uczestnicy powinni odejść od komputerów i zażyć trochę ruchu.

Dobrze się sprawdzają się również zajęcia 90 minutowe. Najważniejszy jest jednak program ułożony tak, aby uczestnicy byli cały czas w interakcji między sobą oraz z prowadzącym.

]]>
http://blog.clickmeeting.pl/jak-dlugo-powinien-trwac-webinar-2/feed 0
Nowe funkcjonalności w ClickMeeting oczami trenera szkoleń online. http://blog.clickmeeting.pl/nowe-funkcjonalnosci-w-clickmeeting-oczami-trenera-szkolen-online http://blog.clickmeeting.pl/nowe-funkcjonalnosci-w-clickmeeting-oczami-trenera-szkolen-online#respond Thu, 13 Jun 2013 12:31:49 +0000 http://blog.clickmeeting.pl/?p=1647 Czytaj więcej]]> post thumbnail

W ostatnich miesiącach zaszło dużo zmian w ClickMeeting i ClickWebinar, które w znaczny sposób ułatwiają prowadzenie szkoleń.  Przyjrzyjmy się tym najciekawszym z mojego punktu widzenia, czyli trenera, który prowadzi szkolenia w wirtualnym pokoju.

Testy i ankiety wielopytaniowe

Ta funkcja zadowoli wszystkich trenerów i lektorów! Ankiety mogą mieć więcej niż jedno pytanie. Jeśli pytań będzie więcej, po prawej stronie pojawi się pasek przewijania.

Jak wykorzystać je do szkoleń w wirtualnym pokoju?

Pytania ankietowe są pomocne na początku szkolenia czy też webinaru. Dzięki nim można:

 • poznać potrzeby uczestników, by szczególnie w czasie webinaru rozszerzyć zakres informacji o te, które są najbardziej potrzebne uczestnikom.
 • poznać uczestników.

Dotyczy to głównie szkoleń online dla dużych grup, które się nie znają. Pytanie o typ wykonywanej pracy, stanowisko, czy hobby pomogą trenerowi lepiej dostosować szkolenie do potrzeb zebranej grupy (jest to szczególnie ważne na otwartych dla publiczności webinarach).

Drugą zaletą takich pytań jest to, że uczestnicy też chcą wiedzieć, kto „dzieli” z nimi wirtualny pokój. Zawsze dużym zainteresowaniem cieszą się pytania o region, z którego łączą się lub pochodzą uczestnicy.

testPorada dla trenera: Dobra liczba pytań w ankiecie to max. 3. Większa ilość męczy uczestników.

W czasie szkolenia warsztatowego lub webinaru ankiety warto stosować, aby sprawdzić wiedzę zdobytą w czasie szkolenia. Tu trzeba rozważyć, czy chcemy zastosować test i przydzielać punkty za odpowiedzi czy wystarczy sama ankieta. Tę opcję polecam tym, którzy chcą wiedzieć jaki jest stan wiedzy grupy, po to by ewentualnie powtórzyć pewne treści.

Oczywiście ankietę warto zastosować także na końcu wydarzenia. Dowiesz się dzięki niej jak uczestnicy oceniają szkolenie albo jakie mają inne potrzeby szkoleniowe.

Porada dla trenera: Wyniki ankiet zbierane są w raportach dostępnych w panelu administracyjnym. Dowiesz się z nich jak dana osoba (jest identyfikowana za pomocą adresu email) głosowała w ankiecie.

Nowością, o której wspominałam wyżej, są testy. Także mogą występować jako wielopytaniowe. Dostępne pytania: otwarte, zamknięte jednokrotnego i wielokrotnego wyboru. Do pytań można przypisać punkty, a cały test można też ustawić tak, aby uczestnicy robili go na czas.

153075496Testy warto używać w szkoleniach, w czasie których uczestnicy zdobywają mierzalne kompetencje. Jestem przekonana, że ta funkcja będzie się cieszyć zainteresowaniem wśród klientów pracujących z uczniami szkół, a także wśród trenerów wewnętrznych prowadzących szkolenia z tzw. twardych tematów (np. obsługa programu, wiedza o produkcie firmy, itp.).

Porada dla trenera: Wyniki testu widoczne są tylko dla prowadzącego i dla każdego uczestnika z osobna. Pamiętaj o tym planując omawianie testu z uczestnikami. Wyniki pytań otwartych widzi tylko trener. Nie można ich przekopiować na tablicę ani czat. Możesz je odczytać uczestnikom. Zastanów się czy nie warto zastąpić pytania otwartego wypowiedzią na czacie (działa przy dowolnej liczbie osób) lub białej tablicy (gdy jest mała liczba uczestników – np. 5-6 osób)

Nowy sposób działania ikony stanu

Ikonami stanu nazywam widoczne w dolnym prawym rogu listy uczestników opcje takie jak: podniesienie wirtualnie ręki, powiedzenia tak lub nie. Ikona oznaczająca dany komunikat pojawia się przy imieniu i nazwisku danej osoby na liście uczestników. Jest to ważny komunikat dla trenera.

120233906 Najczęściej na szkoleniach wykorzystuję ikonę „rączki”. Klikając z nią uczestnik „podnosi” wirtualnie rękę. Trochę tak jak w szkole.

Ważne dla każdego trenera jest to, że program automatycznie przeniesie uczestnika, który podniósł „rękę” na pierwszą pozycję na liście uczestników. Trener zatem od razu widzi takie zgłoszenie.

Dzięki tej zmianie często korzystam z tej ikony na zajęciach warsztatowych, tam gdzie wykorzystuję dużo narzędzi interakcji a także audio (każdy uczestnik ma włączone uprawnienia do korzystania z mikrofonu).

Z tej funkcji warto korzystać gdy,

 • trener szuka osoby, która ma wykonać ćwiczenie – podniesienie „ręki” oznacza chęć udziału w ćwiczeniu.
 • trener moderuje dyskusję – podniesienie „ręki” oznacza chęć udziału w dyskusji. Trener może prosić o wypowiedź kolejne osoby i unika wchodzenia sobie w słowo przez uczestników.
 • trener pyta o opinię – podniesienie „ręki” oznacza „Zgadzam się”. Dzięki temu trener może szybko (szybciej niż w wypadku ankiety) zebrać opinie uczestników.

Porada dla trenera: Pamiętaj, że możesz jednym kliknięciem usunąć ikony przy wszystkich nazwiskach. Jeśli uczestnik sam nie wyczyści swojego statusu, to zrób to za niego (za nich). W innym wypadku później nie będzie wiadomo kiedy została podniesiona „wirtualna rączka” i stracisz czas na niepotrzebne ustalenia.

 

166541063Nowa jakość dzielenia ekranu

Z mojego punktu widzenia głównym atutem nowego dzielenia ekranu jest możliwość komunikacji czatowej z prowadzącym. Teraz widzi on, to co na czacie piszą uczestnicy szkolenia. Ważne jest także, że trener może pisać po prezentowanym ekranie. Kiedy wykorzystywać tę funkcję w szkoleniach w wirtualnym pokoju?

Głównie w czasie szkoleń informatycznych, aby prezentować działanie oprogramowania, które jest tematem szkolenia.

Ale także, aby pokazywać materiały szkoleniowe, których z różnych powodów nie można załadować do wirtualnego pokoju.

 

]]>
http://blog.clickmeeting.pl/nowe-funkcjonalnosci-w-clickmeeting-oczami-trenera-szkolen-online/feed 0
Nowa integracja- czy jesteś przygotowany na Moodle? http://blog.clickmeeting.pl/nowa-integracja-czy-jestes-przygotowany-na-moodle http://blog.clickmeeting.pl/nowa-integracja-czy-jestes-przygotowany-na-moodle#respond Wed, 22 May 2013 13:03:41 +0000 http://blog.clickmeeting.pl/?p=1612 Czytaj więcej]]> post thumbnail

Jeśli jesteś związany z branżą edukacji lub szkoleń, prawdopodobnie wiesz wszystko na temat Moodle. Jest to platforma pozwalająca na tworzenie programów szkoleniowych online. Z powodu jej popularności, a także dla wygody naszych użytkownikow, postanowiliśmy dodać do niej nową funkcjonalność.

Moodle wystartował jako tanie rozwiązanie dla nauczycieli, aby umożliwić im przeprowadzanie lekcji online. Platforma jest open – sourcowa.

Co to oznacza?

Zarówno użytkownicy i programiści nieustannie pracują, aby dodawać nowe funkcje. A ponieważ jest to darmowe rozwiązanie, każdy może pobrać system i zacząć go używać.

Screen shot 2013-05-22 at 11.51.31 AMIntegracja z ClickMeeting

Jak wspomnieliśmy Moodle jest rozwiązaniem open – sourcowym, dlatego tez nasi developerzy mieli możliwość zaprojektowania integracji z Moodle.

Teraz użytkownicy ClickMeeting mogą dodać interaktywną wideokonferencję do dowolnego modułu szkolenia.

 

Nie tylko Online

Kolejnym wygodnym rozwiązaniem platformy jest to, że nauczyciele mogą również korzystać z niego w klasie, wykorzystując mnogość funkcji.

Popularność wśród trenerów prowadzących szkolenia “ na żywo” Moodle zyskał właśnie dzięki swej interaktywności.

pytaniePytania i odpowiedzi

Interaktywne oprogramowanie Moodle umożliwia nauczycielom wykorzystanie modułów nauczania na wiele sposobów. Mogą oni tworzyć quizy online, które pozwolą sprawdzić zrozumienie tematu przez uczniów.

W pewnym momencie jednak uczniowie mogą potrzebować odpowiedzi na konkretne pytania oraz wyjaśnienia bardziej skomplikowanych tematów.

To miejsce, gdzie ClickMeeting sprawdza się idealnie. Interaktywna funkcja czatu jest dobra na krótkie pytania. Używając funkcji ankiet można dowiedzieć się bardzo ważnych rzeczy. Uczniowie mogą też uzyskać odpowiedzi na miejscu za pośrednictwem strumieniowej transmisji audio-wideo.

 

Eksperci z różnych stron świata

Technologia Chmury praktycznie wyeliminowała problemy z którymi borykały się systemy wideokonferencyjne jeszcze kilka lat temu. Teraz nasza lokalizacja nie jest już ograniczeniem.

Możemy złożyć zespół ekspertów z całego świata.

zegarGodziny pracy

Dla uczniów, którzy potrzebują dodatkowej pomocy, ClickMeeting pozwala być dostępnym bez względu na porę i na to gdzie aktualnie jesteś.
Można korzystać  też z telefonu, dzięki czemu nauczyciele i trenerzy nie muszą ograniczać.

Dodatkowa wartość

Korzystanie z ClickMeeting jest wartością dodaną.

Moodle ma niesamowite możliwości. Wymaga też zaangażowania czasu i wysiłku, aby stworzyć coś wartościowego.
Ale jeśli używasz już Moodle, dodanie ClickMeeting jest bardzo intuicyjne. Soft jest łatwy w instalacji, a korzyści jakie za sobą niesie ogromne.

Więcej o Aplikacji

Jest to ostatnia z szeregu integracji którą w ostatnim czasie przeprowadził ClickMeeting.

Żeby pobrać plug in do zainstalowania na Twojego Moodle, zapraszamy na stronę AppCenter ClickMeeting.

]]>
http://blog.clickmeeting.pl/nowa-integracja-czy-jestes-przygotowany-na-moodle/feed 0
Nowe ankiety i testy w ClickMeeting http://blog.clickmeeting.pl/nowe-ankiety-testy-w-clickmeeting http://blog.clickmeeting.pl/nowe-ankiety-testy-w-clickmeeting#respond Tue, 14 May 2013 10:36:25 +0000 http://blog.clickmeeting.pl/?p=1590 Czytaj więcej]]> post thumbnail

Twoi odbiorcy wiedzą dużo o tobie. Ale czy Ty znasz swoich odbiorców?  W bliższym ich poznaniu pomogą Ci ankiety w ClickMeeting, które właśnie przeszły spory lifting. Podczas każdej konferencji ClickMeeting lub ClickWebinar możesz uruchomić jedną lub więcej ankiet bądź testów, by dowiedzieć się więcej na temat uczestników. Jeśli chcesz zaoszczędzić czas, przygotuj je wcześniej – podpowiadamy jak to zrobić.

 

1. Utwórz ankietę:

Aby rozpocząć pracę nad tworzeniem nowej ankiety, wybierz opcję Ankiet. Wyświetli się lista wcześniej utworzonych ankiet. Kliknij przycisk “Stwórz nową”, aby utworzyć nową ankietę. Z tego poziomu możesz również zarządzać wcześniej utworzonymi ankietami (zobacz pkt. 4)

 

01

 

2. Wybierz typ ankiety:

Jeśli zdecydujesz się utworzyć nową ankietę zostaniesz poproszony o podanie nazwy kwestionariusza oraz wybranie jednego z dwóch typów: ankieta lub test.

 

02

Do wyboru są trzy różne typy odpowiedzi: jednokrotnego i wielokrotnego wyboru oraz pytania otwarte, na które odbiorcy mogą odpowiedzieć wpisując własną treść.

 

05

 

Dodatkowo, jeśli zdecydujesz się utworzyć test, możesz przypisać punkty do każdej odpowiedzi oraz określić czas uzupełnienia testu. Te opcje nie są dostępne w przypadku ankiet.

Korzystając z ankiet możesz skończyć głosowanie w dowolnym czasie.

Test można zakonczyć zanim upłynie wyznaczony czas. Nie ma maksymalnego możliwego do ustawienia limitu czasu na odpowiedź, nieograniczona (prawie – do ok 20 tys. znaków) jest ilość znaków możliwa do wpisania w odpowiedzi na pytanie otwarte.

 

3. Tworzenie TESTU

Jedyna różnica pomiędzy testem a ankietą tkwi w procesie tworzenia pytań. W przypadku testu możesz dodać system punktacji dla każdej odpowiedzi oraz czas na uzupełnienie testu.  Czas można ustawić tylko dla całego testu.

 

04

 

 

5. Zarządzanie ankietami

Kiedy prowadzisz ankietę lub test możesz na bieżąco śledzić odpowiedzi uczestników. Jeśli ankieta lub test zostaną ukończone możesz zobaczyć podsumowanie wszystkich odpowiedzi. Poza tym, jeśli zakończysz badanie, możesz również zobaczyć wyniki podane przez każdego uczestnika

 

07

 

6. Prezentacja uczestnikom wyników badania

Po przeprowadzenie każdego rodzaju badania możesz – jako organizator – zapoznać się z wynikami, zanim podzielisz się nimi z pozostałymi uczestnikami. Jeśli zapresentujesz wyniki testu uczestnikom, będą oni mogli zobaczyć również swoje własne odpowiedzi.

Podczas prezentacji wyników ankiet uczestnikom, będą oni mogli zobaczyć jedynie podsumowanie wszystkich odpowiedzi, ale Ty, jako organizator, masz wgląd również w indywidualne odpowiedzi każdego z uczestników.

 

Ankiety są proste i szybkie w użyciu, warto więc uczynić z nich element spotkań online, dzięki któremu lepiej poznasz swoją publiczność.

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących ich działania, jesteśmy do dyspozycji!

]]>
http://blog.clickmeeting.pl/nowe-ankiety-testy-w-clickmeeting/feed 0
Webinar: Projektowanie szkoleń online http://blog.clickmeeting.pl/webinar-projektowanie-szkolen-online http://blog.clickmeeting.pl/webinar-projektowanie-szkolen-online#respond Fri, 05 Apr 2013 15:21:01 +0000 http://blog.clickmeeting.pl/?p=1579 Czytaj więcej]]> post thumbnail

Zapraszamy na kolejny z cyklu webinarów edukacyjnych poświęconych tworzeniu szkoleń online. Tym razem, w czwartek 11 kwietnia o godzinie 18 Piotr Peszko opowie o tym, jak projektować szkolenia online, by odpowiadały na potrzeby odbiorców.

 

Podczas poprzednich webinarów mieliście już okazję zastanowić się, co chcecie osiągnąć przy pomocy szkoleń online i jakie potrzeby Wasze szkolenia mają spełnić. Na kolejnym spotkaniu, zatytułowanym: “Ołówki w dłoń! Zaczynamy projektowanie szkoleń online.”, Piotr Peszko, ekspert i pasjonat nowoczesnych metod edukacji, autor bloga 2edu.pl i organizator znanych wielu EduCampów, opowie o tym, jak:

 

 • zdefiniować cele szkoleniowe zgodnie z wymaganiami użytkownika
 • określić główne i poboczne cele szkoleniowe
 • stworzyć ramowy projekt szkolenia online.

 

Jak zapewnia prowadzący, korzystając z narzędzi do tworzenia list i map myśli, lub kartki i ołówka uczestnicy webinaru stworzą swój pierwszy ramowy projekt szkolenia online, który będzie podstawą do dalszego projektowania, a później tworzenia szkolenia.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu, które odbędzie się w czwartek, 11 kwietnia o godzinie 18 – zarejestrować można się już dziś, całkowicie za darmo, pod poniższym linkiem:

https://szkolenia.clickwebinar.com/elearning365/register

Do zobaczenia!

]]>
http://blog.clickmeeting.pl/webinar-projektowanie-szkolen-online/feed 0
Zapraszamy na webinar: Jak spełnić oczekiwania odbiorców szkoleń online? http://blog.clickmeeting.pl/zapraszamy-na-webinar-jak-spelnic-oczekiwania-odbiorcow-szkolen-online http://blog.clickmeeting.pl/zapraszamy-na-webinar-jak-spelnic-oczekiwania-odbiorcow-szkolen-online#respond Fri, 22 Feb 2013 10:18:39 +0000 http://blog.clickmeeting.pl/?p=1564 Czytaj więcej]]> post thumbnail

Mamy przyjemność zaprosić Was na kolejny darmowy webinar poświęcony szkoleniom online i szerokiej dziedzinie jaką jest e-learning. Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek, 28 lutego o godzinie 20. A poprowadzi je znany dobrze znany i nieoceniony Piotr Peszko – ekspert w dziedzinie e-learningu bloger, trener i twórca szkoleń.

 

O czym będzie mowa?

Webinar adresowany jest do wszystkich osób interesujących się e-learningiem, a w szczególności szkoleniami online. Piotr opowie m.in. jak wykorzystać, zaprojektować i zaplanować szkolenie online oraz poruszy kwestie związane z oczekiwaniami odbiorców, którzy biorą udział w szkoleniach online, w szczególności jak:

 • skutecznie określać potrzeby osób uczących się online
 • stworzyć profil odbiorcy i rozpoznać jego potrzeby
 • przygotować się do projektowania efektywnych szkoleń

 

Kilka słów o prowadzącym…

Mimo, że wielu osobom nie trzeba już przedstawiać postaci jaką jest Piotr Peszko, ponieważ kojarzą go zapewne z blogiem 2edu.pl, gdzie aktywnie komentuje zajwiska związane z nowoczesną edukacją. Mogą za to nie wiedzieć, że jest również właścicielem i założycielem 2EDU, firmy zajmującej się doradztwem i projektowaniem użytecznych szkoleń online. A poza tym, Piotr to uznany projektant, trener i twórca szkoleń online oraz  pomysłodawca i organizator serii edukacyjnych barcampów – EduCamp.

 

O webinarze

Darmowy webinar “Jak spełnić oczekiwania odbiorców szkoleń online?” odbędzie się w czwartek, 28 lutego, o godz. 20 – oczywiście za pośrednictwem ClickMeeting. Aby się zarejestrować, należy kliknąć w poniższy link:

https://szkolenia.clickwebinar.com/elearning365/register

Żeby nie przegapić takiej okazji zarezerwujcie sobie czas już dzisiaj.

Do zobaczenia! 🙂

]]>
http://blog.clickmeeting.pl/zapraszamy-na-webinar-jak-spelnic-oczekiwania-odbiorcow-szkolen-online/feed 0