… i po EduCampie

W zeszłym tygodniu w Krakowie odbyło się kolejne spotkanie pod szyldem EduCamp – a ClickMeeting po raz kolejny zadbał o transmisję wydarzenia online. Dzisiaj nasze trzy grosze o tym, jak było i jakie mamy kolejne plany związane z EduCampem.

 

 

Niezaprzeczalnym faktem jest, że EduCamp to bardzo fajna impreza, podczas której w luźnej i przyjaznej atmosferze poruszane są naprawdę ważne tematy – czyli te związane z edukacją. Pełny klub Lizard King w Krakowie a także pełna lista na czacie w ClickMeeting podczas wydarzenia pokazały dobitnie, jak duże zapotrzebowanie jest na rozmowy o wykorzystywaniu nowych technologii i mediów w edukacji, czy w ogóle całkiem nowego do niej podejścia.

 

Fot. Andrzej Stefańczyk (http://slodko-gorzko.pl/educamp-2k11-krak/)

.

Takim nowym podejściem przedstawionym na EduCampie była na przykład koncepcja flipped classroom czyli “odwróconej klasy”, o której opowiedział Anton Bollen z TechSmith. W tej formule uczniowie najpierw sami oglądają edukacyjne video w domu a dopiero potem spotykają się z nauczycielem w szkole, który wyjaśnia niezrozumiałe kwestie i niejako “odrabia z uczniami zadanie domowe”, pomagając im utrwalić wiedzę.

.

Takich niestandardowych pomysłów i spojrzeń na edukację było na EduCampie wiele. Nas bardzo zainteresował także pomysł “sklepu z webinarami” Piotra Maczugi – zwłaszcza w kontekście niedawno uruchomionego nagrywania w ClickMeeting. 🙂

 

Fot. Andrzej Stefańczyk (http://slodko-gorzko.pl/educamp-2k11-krak/)

 

Więcej wrażeń z konferencji znajdziecie na blogach organizatora Piotra Peszko i Marty Eichstaedt, która miała okazję prowadzić czat z użytkownikami łączącymi się online z EduCampem. Transmisja się powiodła, pomimo pewnych kłopotów z przepustowością łącza, które zmusiły nas to obniżenia jakości obrazu video. Mamy nadzieję, że nikomu nie przeszkodziło to w odbiorze transmisji, co zresztą potwierdziła żywiołowa dyskusja na czacie w ClickMeeting.

 

To właśnie dzięki czatowi podczas transmisji tego typu wydarzenia oraz możliwości przeprowadzania spontanicznych ankiet związanych z tym, co dzieje się na ekranie, internauci nie tracą możliwości swoistego “networkingu”, który – chociaż w trochę okrojonej wersji – jest nieodzowną częścią spotkań i konferencji branżowych. Miło nam, że mogliśmy zapewnić te funkcjonalności wirtualnym uczestnikom EduCampa – mamy nadzieję, że chociaż trochę mogli poczuć się, jakby byli na miejscu. 🙂

 

Fot. Andrzej Stefańczyk (http://slodko-gorzko.pl/educamp-2k11-krak/)

 

Kolejny EduCamp już 23 lutego we Wrocławiu. ClickMeeting też tam będzie więc gorąco zapraszamy i do zobaczenia! A jeśli braliście udział w transmisji online, czekamy na Wasze spostrzeżenia i komentarze!