iPad Mini + ClickMeeting = świetne połączenie

Czy kupiłeś już iPada Mini? Może zastanawiasz się nad dobrym powodem na usprawiedliwienie tego zakupu? Poza tym, że to kolejna nowość, któr trzeba mieć… Mamy więc dla Ciebie świetny powód biznesowy (czy raczej, wymówkę? ;)).

Tak się składa, że w ClickMeeting jesteśmy w większość fanami produktów Apple. Kiedy więc pojawił się iPad Mini, po prostu musieliśmy sprawdzić, jak będzie na nim działała nasza platforma.

A jakie są tego rezultaty?

 

Aplikacje działają

Apple zrobił jedną sprytną rzecz. Upewnił się, że wszystkie istniejące aplikacja na iOS będą automatycznie działać na iPadzie Mini.

Oznacza to, że aplikacja ClickMeeting, dostępna za darmo, również działa dobrze.

A nawet więcej niż dobrze –  obraz jest po prostu niesamowity.

 

Rozmiar ma znaczenie

No, może nie zawsze. Ale przy poręcznej przekątnej ekranu 7.9” (200 mm) i wadze zaledwie 312 g iPad Mini jest wystarczająco lekki, by trzymać go w dłoni podczas spotkania online i wystarczająco mały, by zmieścił się w designerskiej kopertówce (to tak na wypadek, gdyby ktoś chciał mi taką sprezentować na Gwiazdkę ;))

Teraz więc nie musisz się martwić, że nie zdążysz dotrzeć do biurka na webinar, nie musisz też nosić ze sobą ciężkiego laptopa czy pełnowymiarowego iPada, jeśli zaplanowałeś spotkanie przez ClickMeeting (oczywiście pod warunkiem, że masz pod ręką łącze internetowe).

 

Jak wyglądam?

Obraz podczas spotkania online  na iPadzie mini, jest naprawdę świetny

Przy rozdzielczości 1024×768 i163 ppi jest idealnie ostry a procesor świetnie radzi sobie z transmisją audio/video. A jeśli jesteś prezenterem, Twój piękny uśmiech pojawi się w HD 720p.

Funkcjonalności ClickMeeting na iPadzie

Nawet jeśli jesteś na mieście pomiędzy jednym spotkaniem z klientem a drugim (w międzyczasie “przypadkiem” robiąc świąteczne zakupy), wciąż możesz użyć iPada Mini, by:

 

  • Zaplanować spotkanie i zaprosić uczestników
  • Wziąć udział w spotkaniu online z transmisją audio i video
  • Korzystać z interaktywnych funkcji prezentacji i tablicy
  • Uruchomić czat

 

I webinary też

Być może jeśli prowadzisz ważny webinar dla potencjalnych klientów, będziesz wolał raczej znaleźć się w biurze przy komputerze lub laptopie i mieć absolutnie wszystko pod kontrolą.

Z drugiej strony jednak, uczestnikom może spodobać się spontaniczny webinar przeprowadzony z jakiegoś nietypowego miejsca – z centrum handlowego, jeśli jesteś fashionistką; albo restauracji, jeśli jesteś szefem kuchni. Czemu nie?

 

Przydatne użytkownikom

Upewnij się, że uczestnicy Twoich spotkań wiedzą, że w prosty sposób mogą wziąć udział w Twoim spotkaniu za pomocą tabletu. Na pewno przypadnie im do gustu wygoda – i świetna jakość obrazu.

Funkcjonalności dostępne dla uczestnika, takie jak tłumaczenie czatu czy udostępnianie spotkania w mediach społecznościowych działają bardzo dobrze.

A dla Ciebie to kolejny pożytek z iPada Mini (lub świetny powód, by poprosić o niego Mikołaja). Jescze tylko pobierz aplikację ClickMeeting i możesz działać.

 

Czy próbowałeś już korzystać z ClickMeeting na iPadzie lub iPadzie Mini? Daj nam znać w komentarzach, jakie były Twoje wrażenia.