Nowa integracja- czy jesteś przygotowany na Moodle?

Jeśli jesteś związany z branżą edukacji lub szkoleń, prawdopodobnie wiesz wszystko na temat Moodle. Jest to platforma pozwalająca na tworzenie programów szkoleniowych online. Z powodu jej popularności, a także dla wygody naszych użytkownikow, postanowiliśmy dodać do niej nową funkcjonalność.

Moodle wystartował jako tanie rozwiązanie dla nauczycieli, aby umożliwić im przeprowadzanie lekcji online. Platforma jest open – sourcowa.

Co to oznacza?

Zarówno użytkownicy i programiści nieustannie pracują, aby dodawać nowe funkcje. A ponieważ jest to darmowe rozwiązanie, każdy może pobrać system i zacząć go używać.

Screen shot 2013-05-22 at 11.51.31 AMIntegracja z ClickMeeting

Jak wspomnieliśmy Moodle jest rozwiązaniem open – sourcowym, dlatego tez nasi developerzy mieli możliwość zaprojektowania integracji z Moodle.

Teraz użytkownicy ClickMeeting mogą dodać interaktywną wideokonferencję do dowolnego modułu szkolenia.

 

Nie tylko Online

Kolejnym wygodnym rozwiązaniem platformy jest to, że nauczyciele mogą również korzystać z niego w klasie, wykorzystując mnogość funkcji.

Popularność wśród trenerów prowadzących szkolenia “ na żywo” Moodle zyskał właśnie dzięki swej interaktywności.

pytaniePytania i odpowiedzi

Interaktywne oprogramowanie Moodle umożliwia nauczycielom wykorzystanie modułów nauczania na wiele sposobów. Mogą oni tworzyć quizy online, które pozwolą sprawdzić zrozumienie tematu przez uczniów.

W pewnym momencie jednak uczniowie mogą potrzebować odpowiedzi na konkretne pytania oraz wyjaśnienia bardziej skomplikowanych tematów.

To miejsce, gdzie ClickMeeting sprawdza się idealnie. Interaktywna funkcja czatu jest dobra na krótkie pytania. Używając funkcji ankiet można dowiedzieć się bardzo ważnych rzeczy. Uczniowie mogą też uzyskać odpowiedzi na miejscu za pośrednictwem strumieniowej transmisji audio-wideo.

 

Eksperci z różnych stron świata

Technologia Chmury praktycznie wyeliminowała problemy z którymi borykały się systemy wideokonferencyjne jeszcze kilka lat temu. Teraz nasza lokalizacja nie jest już ograniczeniem.

Możemy złożyć zespół ekspertów z całego świata.

zegarGodziny pracy

Dla uczniów, którzy potrzebują dodatkowej pomocy, ClickMeeting pozwala być dostępnym bez względu na porę i na to gdzie aktualnie jesteś.
Można korzystać  też z telefonu, dzięki czemu nauczyciele i trenerzy nie muszą ograniczać.

Dodatkowa wartość

Korzystanie z ClickMeeting jest wartością dodaną.

Moodle ma niesamowite możliwości. Wymaga też zaangażowania czasu i wysiłku, aby stworzyć coś wartościowego.
Ale jeśli używasz już Moodle, dodanie ClickMeeting jest bardzo intuicyjne. Soft jest łatwy w instalacji, a korzyści jakie za sobą niesie ogromne.

Więcej o Aplikacji

Jest to ostatnia z szeregu integracji którą w ostatnim czasie przeprowadził ClickMeeting.

Żeby pobrać plug in do zainstalowania na Twojego Moodle, zapraszamy na stronę AppCenter ClickMeeting.