Nowe, ulepszone opcje audio i video

Jak już wiecie, ekipa ClickMeeting nieustannie pracuje nad rozwojem i ulepszaniem platformy. Tym razem wprowadziliśmy zmiany i ułatwienia w zarządzaniu ustawieniami audio i video, co po krótce oznacza, że będziecie mieli do wyboru więcej lepiej działających opcji. Oto krótkie podsumowanie.

 

 

Zarządzanie dźwiękiem podczas spotkania

Uprościliśmy interfejs audio/video tak, byście mieli łatwiejszy dostęp do zarządzania dźwiękiem i obrazem podczas spotkania. Aby włączyć/wyłączyć dźwięk lub kamerę, wystarczy wcisnąć odpowiedni przycisk pod awatarem lub obrazem z Waszej kamery.

 

 

 

 

Jeśli macie wyłączoną kamerę lub wdzwoniliście się na spotkanie i korzystacie tylko z dźwięku, nie będzie widoczny awatar (ani żadna “wielka czerwona słuchawka” – tak, my też jej nie lubiliśmy ;))

 

 

 

 

Co więcej, macie teraz do wyboru trzy sposoby nadawania i odbierania dźwięku podczas spotkania, dostępne z rozwijanego menu przycisku audio:

 

 

 

 

  • mikrofon i głośniki – w tej opcji możecie wybrać mikrofon, jeśli do komputera jest podłączony więcej, niż jeden. Z tego miejsca możecie również łatwo sterować głośnością mikrofonu podczas spotkania.
  • połączenie telefoniczne – po wybraniu tej opcji pojawi się okno z numerem telefonu oraz kodem PIN, niezbędnym do wdzwonienia się na spotkanie.

 

 

  • połączenie przez Skype – to nowa opcja, pozwalająca na transmisję dźwięku podczas spotkania za pomocą Skype’a, całkowicie za darmo. Przyda się zwłaszcza, jeśli doświadczacie problemów z dźwiękiem (niezależnych od naszej platformy), jakie powoduje czasem najnowsza wtyczka Flasha, lub macie wolniejsze połączenie internetowe.

 

 

 

 

 

Kamera i awatary

W podobny sposób możecie zarządzać ustawieniami obrazu – jeśli macie więcej niż jedną kamerę podłączoną do komputera, możecie wybrać, której chcecie używać podczas spotkania w rozwijanym menu przycisku Video. W tym samym miejscu możecie wybrać awatara, jeśli na przykład nie jesteście akurat specjalnie “fotogeniczni” w dniu spotkania 😉 (co postanowiłam dzisiaj zrobić ja ;)).

 

 

 

 

 

Wszystkie te opcje dostępne są bezpośrednio w pokoju, więc łatwo możecie nimi manipulować nawet podczas spotkania. Oczywiście, jak zwykle czekamy na Wasze opinie i doświadczenia, w końcu to zmiany dla Was. 🙂