Przypomnienia o spotkaniu w ClickMeeting

Przyznaję, do tej pory brakowało w ClickMeeting funkcji przypominania o spotkaniu i wiem, że Wy też czekaliście na nią z niecierpliwością. Na szczęście to już przeszłość – w ClickMeeting i ClickWebinar właśnie pojawił się system wysyłania przypomnień o spotkaniach i webinarach.

 

 

 

Rejestracja to tylko połowa sukcesu

To częsty problem – ludzie zapisują się na webinar ale koniec końców pojawia się na nim tylko część z nich. Niektórym wypada coś innego, ale duża część po prostu o nim zapomina. Na szczęście jest na to rada.

 

Najlepszym sposobem na zapominalskich jest wysyłanie przypomnień krótko przed nadchodzącym wydarzeniem, np. 2 godziny wcześniej, tak żeby dać uczestnikom czas na zmianę planów lub zorganizowanie spokojnego miejsca, z którego będą mogli uczestniczyć w spotkaniu online.

 

Przypomnienia w ClickMeeting

Teraz, korzystając z automatycznych przypomnień w ClickMeeting w prosty – i bardzo skuteczny – sposób przypomnicie uczestnikom o nadchodzącym wydarzeniu.

 

W szczegółach spotkania znajedziecie teraz pozycję zatytułowaną “Przypomnienia”. Wystarczy tylko ustawić datę i godzinę by system automatycznie wysłał przypomnienia do wszystkich zaproszonych na spotkanie w wyznaczonym czasie.

 

 

Do każdego wydarzenia możecie ustawić maksymalnie trzy przypomnienia – np. tydzień wcześniej, dwa dni wcześniej i dwie godziny przed spotkaniem.

 

Jeśli włączona jest rejestracja na spotkanie, tylko zarejestrowani uczestnicy otrzymają przypomnienie. Podobnie w sytuacji, gdy włączona jest opcja ręcznego potwierdzania uczestnictwa w spotkaniu – przypomnienie otrzymają tylko ci, którzy potwierdzili swoją obecność na spotkaniu.

 

I to nie koniec…

 

Co ważne, sami uczestnicy również mogą ustawić sobie przypomnienie na stronie, na której potwierdzają swój udział w spotkaniu lub webinarze tak, by dostali je dokładnie wtedy, kiedy chcą. Wtedy na pewno nie zapomną. 😉

 

 

 

 

To działa

Ta pozornie niewielka funkcjonalność to potężne narzędzie do zwiększania frekwencji na Waszych webinarach i spotkaniach biznesowych. Ale o tym najlepiej przekonacie się sami – ustawiając przypomnienia już podczas planowania kolejnego spotkania. Koniecznie dajcie nam znać, jak sprawdzają się u Was.