Światowy Dzień Ziemii w Polsce 22 kwietnia 2012

Co roku z okazji Światowego Dnia Ziemi gdzieś na świecie organizowana jest konferencja promująca ducha ekologii. W tym roku odbędzie się ona w Polsce – w Zakopanem, a jej organizatorem jest Tatrzański Park Narodowy i Konsulat Stanów Zjednoczonych.

 

Celem konferencji jest skupienie się na poprawie komunikacji, a co za tym idzie współpracy, pomiędzy parkami narodowymi i lokalnymi społecznościami w celu usprawnienia działań dążących do szeroko pojętego dbania o naszą Matkę Naturę.

 

“Dobra energia dla wszystkich” hasłem tego dnia

Na całym świecie organizowane są z tej okazji eventy, wystawy, koncerty i wykłady, które to poprzez zsolidaryzowanie się wszystkich aktywistów działających dla dobra naszej planety, pomogą także w edukacji, jak każdy z nas może włączyć się do procesu poprawy naszego środowiska.

 

ClickMeeting aktywnie wspierając tą inicjatywę od samego początku, nieustannie dąży do zachęcania naszych partnerów biznesowych w byciu lepszym mieszkańcem naszej planety.

 

 

Czy wiesz, że Ty też jesteś w stanie zredukować emisję dwutlenku węgla nie opuszczając nawet swojego miejsca pracy:

 

  •  aż do 7kg rocznie, gdy będziesz drukować tylko te naprawdę niezbędne dokumenty i mejle
  • aż do 25kg rocznie, gotując tylko tyle wody ile potrzebujesz do przyrządzenia gorącego napoju. (Gdyby wszyscy Europejczycy gotowali tyle wody ile potrzebują, czyli średnio o 1 litr wody dziennie mniej, zaoszczędzona energia mogłaby zasilić jedna trzecią oświetlenia ulicznego w Europie.)
  • aż do 360kg rocznie, rezygnując z jednej podróży krótkodystansowej samolotem.

 

To nie wszystko co przygotowaliśmy w tym roku z okazji Dnia Ziemi. Trzymajcie rękę na pulsie, bo już niebawem będziemy mieli dla Was z tej okazji małą niespodziankę.