To był rok! Podsumowujemy 2012 w ClickMeeting

Świat miał się skonczyć całkiem niedawno, ale jak już może się zorientowaliście, tak się nie stało. 😉 Za to na pewno kończy się właśnie rok 2012, postanowiliśmy więc jeszcze raz spojrzeć na to, co wydarzyło się przez ostatnie 12 miesięcy z perspektywy ClickMeeting. A wydarzyło się naprawdę sporo!

Nagrody

To od nich rozpoczął się dla nas rok 2012, dlatego od nagród właśnie zaczynamy nasze podsumowanie. W styczniu ukazały się dwa światowe rankingi platform do spotkań online i wideokonferencji i w obu ClickMeeting znalazl się na trzecim miejscu. W lutym za to znaleźliśmy się w czołówce światowych usług SaaS.

 

Nowe logo

W tym roku dla ClickMeeting nastąpiła poważna zmiana. Postanowiliśmy odświeżyć nieco wygląd marki, rozpoczynając od nowego logo, które ma odzwierciedlać to, jak prosty i łatwy w obsłudze jest ClickMeeting.

 

 

Zmieniły się trochę kolory ClickMeeting, a nawet powstała nowa czcionka. Dziękujemy za pozytywne opinie, które od Was otrzymaliśmy!

 

Dostępność spotkań online

Głównym celem, jaki sobie postawiliśmy w tym roku, było ułatwienie dostępu do spotkań online za pomocą naszej platformy.

Jeszcze kilka lat temu z tego typu rozwiązań korzystały głównie wielkie korporacje. Dziś każdy może wziąć udział w konferencji online korzystając z komputera stacjonarnego lub laptopa a nawet tabletu, niekoniecznie siedząc przy biurku. Po prostu, jak Wam w danej chwili wygodnie (nawet przez telefon).

 

Aplikacje mobilne

Rok 2012 zdecydowanie należał do technologii mobilnej. A ponieważ ta rozwija się wyjątkowo dynamicznie, ClickMeeting nie mógł pozostać w tyle. Dlatego dzisiaj każdy może wziąć udział w wideokonferencji przemieszczając się z miejsca na miejsce czy oczekując na samolot na lotnisku. A aplikację mobilną ClickMeeting możecie pobrać za darmo. 🙂

 

 

Aplikacja na Facebooka

Mijający rok to także kolejny rok rozwoju mediów społecznościowych i kolejny rok miłościwego panowania Facebooka. Dlatego w tym toku powstała również aplikacja do przeprowadzenia spotkań online na Facebooku, dzięki której każdy może dołączyć do wideokonferencji bez wychodzenia z serwisu.

 

Jeszcze więcej nowości

  • Nowe opcje audio i video. Wprowadziliśmy zmiany, dzięki którym macie łatwiejszy dostęp do zarządzania dźwiękiem i obrazem podczas spotkania, możliwa jest też np. transmisja dźwięku poprzez Skype. Dodatkowo zmieniła się rozdzielczość nagrywanych spotkań z dotychczasowej 1024×768 na 1366×768.
  • Przypomnienia o spotkaniu. Ten pozornie mały drobiazg był jedną z funkcjonalności, o które pytaliście najczęściej. Nic dziwnego – w koncu potrafią one dramatycznie zwiększyć ilość osób, które pojawią się na webinarze. Dlatego teraz ustawienie i wysłanie przypomnienia o nadchodzącym spotkaniu to kwestia kliknięcia.
  • Nowe zaproszenia i widgety. Uprościliśmy sposób zapraszania uczestników na spotkania oraz udostępniliśmy przydatne widgety, które mogą informować o statusie spotkania na Waszej stronie internetowej czy blogu.
  • API dla developerów.To był bardzo ważny ruch – udostępniliśmy API tak, aby łatwo było integrować naszą platformę z innymi narzędziami, takimi jak środowiska CRM czy CMS i inne.
  • Zmiany w programie partnerskim. Czyli, krótko mówiąc, wyższa prowizja za polecenie naszej platformy, która urosła aż do 30%.

 

Webinary i wydarzenia

W tym roku za pomocą ClickWebinar przeprowadzonych zostało mnóstwo interesujących webinarów. Najwięcej “szumu” zrobił webinar z guru spotkań online, Rogerem Courville, który opowiadał o tym, jak zainteresować uczestników wideokonferencji świetną prezentacją. Jeśli nie mieliście okazji wziąć udział w webinarze, nagranie (w języku angielskim) znajdziecie poniżej.

.

.

Ekipa ClickMeeting wzięła również udział w szeregu wydarzeń branżowych i targów w Polsce i za granicą, takich jak BETT czy CeBIT.

 

Infografiki i raport

A ponieważ chcemy pokazywać Wam również, jak można wykorzystywać spotkania online skuteczniej, przygotowaliśmy raport oraz kilka infografik, poświęconych pracy zdalnej czy wykorzystywaniu webinarów przez firmy na świecie, w oparciu o zebrane przez nas dane.

Webinary na świecie

Porównanie tradycyjnej podróżny służbowej i spotkania online – infografika z okazji Światowego Dnia Ziemi.

Popularność pracy zdalnej w Polsce – infografika i raport.

 

Dziękujemy!

Tak wygląda nasz rok 2012 w pigułce. W webinarach i wideokonferencjach prowadzonych za pomocą ClickMeeting spotykali się uczestnicy z całego świata. Dziękujemy Wam za zaufanie, jakim nas obdarzyliście w tym roku i obiecujemy nie zawieść w kolejnym!

Szczęśliwego Nowego Roku!