Trendy w e-learningu – raport i konferencja

Już jutro, 13 października, ekipa ClickMeeting pojawi się na konferencji “e-learning Trends” w Warszawie, poświęconej e-learningowi w biznesie. Przy tej okazji, polecamy raport przygotowany przez jej organizatorów, z którego dowiecie się między innymi, że jedynie co ósmy polski internauta korzysta dzisiaj z e-learningu.

 

Raport “e-learning Trends 2011” przygotowała firma Langloo.com we współpracy z firmą badawczą Gemius. To pierwsze w Polsce autorskie badanie, z którego dowiemy się kto, gdzie i jak korzysta z e-learningu w naszym kraju. Wyniki pokazują, że wciąż jest to stosunkowo niewielki procent internautów, co pozwala jednak wierzyć, że przed rynkiem polskim jeszcze mnóstwo możliwości dynamicznego rozwoju w tej dziedzinie.

 

 

Według raportu, dzisiaj e-learning jest najchętniej wykorzystywany do wspomagania tradycyjnego systemu nauczania, a co trzeci korzystający już z e-learningu uczy się dzięki niemu języków obcych. Zgodnie ze swoim tytułem, raport zwraca uwagę także nowe trendy w edukacji online, takie jak m-learning, social learning, blended learning czy grywalizacja, które w najbliższym czasie z pewnością będą się rozwijać i zyskiwać popularność. Ciekawym danym statystycznym towarzyszą również komentarze ekspertów w dziedzinie e-learningu, którzy brali udział w powstawaniu publikacji.

 

A co z e-learningiem w biznesie? Czy chętnie wykorzystywany jest w szkoleniu pracowników? I – co najbardziej interesuje ludzi biznesu – jaki jest zwrot z inwestycji? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi będą szukać uczestnicy jutrzejszej konferencji “e-learning Trends” w Warszawie.  W programie wiele ciekawych sesji i prelekcji, a ponieważ ogromnie interesuje nas ten temat, pojawimy się tam również – w osobie Piotra Szczepaniaka, Product Managera ClickMeeting. Mamy nadzieję na owocne spotkania. 🙂

 

Chętnie też poznamy Wasze doświadczenia dotyczące e-learningu – zapraszamy do komentarzy.