Zanim zaczniesz: Zadbaj o wygląd pokoju

Zanim zorganizujecie pierwsze spotkanie warto najpierw poświęcić chwilkę na dopasowanie pokoju spotkania do identyfikacji graficznej Waszej firmy. Możecie bowiem za pomocą kilku kliknięć w bardzo prosty sposób zmieniać kolory, dodawać własne logo i tło.

 

Wygląda to zupełnie jak dopasowywanie wnętrza sali konferencyjnej w firmie. Z tym, że w ClickMeeting zrobicie to dużo szybciej i taniej oczywiście. A wzmocnienie przekazywanego komunikatu podczas spotkania i wrażenie wywołane w ten sposób na odbiorcach – bezcenne.

 

Uczestnicy spotkania od razu po zalogowaniu się do pokoju zobaczą logo Waszej firmy i natychmiast będą wiedzieć, że dobrze trafili. Co więcej, wygląd pokoju można zmieniać także w przypadku prowadzenia spotkań z klientami, dodając ich logo lub kolory identyfikujące ich markę.

 

Jak zmienić wygląd pokoju?

 

Aby zmienić wygląd pokoju wystarczy zalogować się do konta ClickMeeting i kliknąć “Personalizuj wygląd spotkań” w boksie znajdującym się po prawej stronie.

 

 

Wyświetli się prosty w obsłudze i intuicyjny edytor umożliwiający szybkie tworzenie skórki spotkań. Za jego pomocą możecie:

 

  • zmieniać kolory tła, przycisków i boksów
  • zmieniać teksty w przyciskach i tytułach
  • umieszczać firmowe logo lub inne grafiki
  • umieszczać grafikę w tle

 

 

Tak samo możecie zmienić swoją wizytówkę – tworząc ją zupełnie od początku lub, dla spójnej identyfikacji, dostosować do skórki pokoju.

 

 

Wizytówka może zawierać również zdjęcie, informacje o osobie lub zespole prowadzącym spotkanie oraz listę najbliższych spotkań.

 

To, jak będzie wyglądała finalna wersja pokoju i wizytówki, będzie zależało wyłącznie od Waszej wyobraźni i potrzeb.

 

Poza częścią graficzną pokoju można również dopasować do swoich potrzeb jego funkcjonalność. Oznacza to, że jego domyślny widok możecie dostosować w zależności od tego, które z funkcjonalności będą dla Was najważniejsze podczas prowadzenia spotkania.

 

Domyślny widok pokoju

 

Wygląd pokoju po zmianach

 

 

Oprócz grafiki i widoku pokoju, warto również zadbać o inne elementy personalizacji pokoju, jak np.:

 

  • edycja linku spotkania – tak, by łatwo było go zapamiętać
  • stworzenie komunikatu dla uczestników oczekujących na rozpoczęcie spotkania
  • umieszczenie pokoju spotkania na firmowej stronie
  • zabezpieczenie spotkania hasłem

 

Niebawem kolejny post z serii “Zanim zaczniesz”. Wyjaśnimy w nim, jak zapraszać uczestników i skutecznie prowadzić spotkanie.